Medycyna Chińska

Przy Integracyjnym Centrum Leczenia Bólu działa Europejsko-Azjatyckie Centrum Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Zabiegi wykonywane w ramach Medycyny Chińskiej to przede wszystkim akupunktura, masaż Tui Na, moksa czy bańki chińskie. Wszystkie zabiegi wykonywane są przez specjalistę Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, który przyjechał do nas ze Szpitala TCM afiliowanego przy Uniwersytecie TCM w Tianjinie.

AKUPUNKTURA
Jest zaliczana do metod leczniczych alternatywnych i komplementarnych. Polega na wkuwaniu specjalnych igieł do skóry i głębiej, w tzw. punkty akupunkturowe. Według TCM stymulacja punktów pomaga odblokować zaburzony przepływ energii i tym samym stymulować proces zdrowienia i utrzymania dobrostanu.

MASAŻ CHIŃSKI TUI NA
TCM mówi o podstawowej zasadzie masażu, którą jest przekazywanie energii z zewnątrz, a także pobudzanie Twojej własnej energii, inaczej nazywanej Qi. Dzieje się to poprzez mocne uciskanie konkretnych punktów na ciele. Masaż chiński Tui Na w głównej mierze skupia się na kręgosłupie, określanym przez wielu mianem “rusztowania”, które jest najczęściej obciążane. Zmniejszenie napięcia mięśni, a także poprawa krążenia krwi jest efektem mechanizmu przeciwbólowego masażu, związanego z działaniem receptorów bólowych znajdujących się w tkankach. Masaż, rozluźnia, poprawia samopoczucie pacjenta i gwarantuje ulgę.

BAŃKI
Działają poprzez miejscowe zwiększenie przepływu krwi, miejscowe ogrzanie i mechaniczne rozciąganie tkanek. Poprawiają mikrokrążenie i działają przeciwzapalnie. Bańki m.in. pomogą na przeziębienie czy bóle kręgosłupa. Można je stawiać również dzieciom.

MOKSA
Opiera się na zastosowaniu ciepła w punktach akupunkturowych. Głównym składnikiem moksy są sproszkowane liście ziół, które są wchłaniane przez skórę. Moksa pomaga przy bardzo wielu dolegliwościach, przewlekłych bólach, i co ciekawe, także w walce z nałogami.

MASAŻ GUA SHA
GUA – oznacza w języku chińskim skrobać, SHA – czerwoną wysypkę. W ogólnym tłumaczeniu to skrobanie skóry ciała aż do jej zaczerwienienia. GUA SHA usprawnia krążenie krwi i limfy, a także wspomaga usuwanie związków toksycznych z organizmu. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, a także rozluźnia spięte mięśnie oraz bóle stawów. Może również pomóc w poprawie jakości snu oraz podnieść sprawność fizyczną i psychiczną. 

Centrum wyróżnia:

  • Współpraca ze Szpitalem TCM afiliowanym przy Uniwersytecie TCM w Tianjinie
  • Współpraca z Zakładem Badania i leczenia Bólu szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
  • Współpraca z Komisją Zdrowia i Planowania Rodziny w Tianjinie
  • Zatrudnianie wysoko wykwalifikowanego specjalisty z Chin

Więcej informacji na stronie: www.tcmcenter.pl