MASAŻ LECZNICZY KRAKÓW

masaż leczniczyTen rodzaj masażu składa się z wielu różnych form terapii tkanek miękkich, odpowiednio dopasowanych przez terapeutę. W zależności od wrażliwości na ból oraz występującego schorzenia dobiera się odpowiednią siłę nacisku oraz specjalistyczne techniki masażu. Stosuje się go do leczenia chorób różnej etiologii, a także do zmniejszenia objawów chorobowych lub w celach profilaktycznych.

Zabieg ten często polecany jest przez lekarzy pacjentom z problemami zdrowotnymi i przy rekonwalescencji, jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego i rehabilitacji.

Masaż leczniczy od 60 zł

Rodzaje masażów wykonywanych w ICLB:

 1. Masaż klasyczny
 2. Masaż tkanek głębokich
 3. Masaż centryfugalny (stawowy)
 4. Refleksoterapia stóp
 5. Drenaż limfatyczny

Masaż ten znajduje zastosowanie przede wszystkim w schorzeniach:

 • kręgosłupa (dyskopatie, zwyrodnienia, stany podostre)
 • reumatycznych (RZS, ZZSK, ogólne zmiany wytwórcze w stawach)
 • neurologicznych (stany zapalne i podrażnienia nerwów obwodowych)
 • ortopedycznych (zwichnięcia, skręcenia, złamania, przykurcze, niedowłady zapalenia podostre ścięgien, kaletek, pochewek)

Przeciwwskazania do masażu:

 • choroby nowotworowe
 • choroby zakaźne
 • hemofilia
 • żylaki
 • krwawienia, krwotoki
 • ostre stany zapalne
 • ciąża
 • miażdżyca
 • nadciśnienie
 • wysoka temperatura

Masaż leczniczy działa na nas w dwojaki sposób – z jednej strony przynosi ogromną ulgę bolącym partiom ciała, a z drugiej relaksuje nas i odpręża. Najczęściej wykonywany jako klasyczny masaż na ból kręgosłupa oraz stóp, można go jednak wykonywać na każdej partii ciała. Masaże lecznicze mają za zadanie poprawę stanu naszego zdrowia poprzez przyśpieszenie przepływu krwi, a także pobudzenie organizmu do wytworzenia endorfin, które mają właściwości przeciwbólowe i rozluźniające. Warto pamiętać, że jeśli dokucza nam silny ból lub gdy doznaliśmy kontuzji, domowe masaże nie rozwiążą naszego problemu, a mogą go nawet pogorszyć. Wtedy warto jak najszybciej zdecydować się na sprawdzone i zaufane gabinety masażu leczniczego, takie jak Integracyjne Centrum Leczenia Bólu w Krakowie.

Masaż leczniczy kręgosłupa i pleców

Klasyczny masaż rehabilitacyjny na ból pleców i kręgosłupa polecany jest przede wszystkim przy przewlekłych dolegliwościach, które są spowodowane wadami postawy, zmianami zwyrodnieniowymi, siedzącym trybem życia, a także znacznymi przeciążeniami. Masaże lecznicze konieczne są także przy nagłych kontuzjach i przypadkach, takich jak na przykład rwa kulszowa. Medyczny punkt widzenia pokazuje również, że są one niezwykle pomocne przy wszelkiego rodzaju napięciach mięśniowych oraz usztywnieniach spowodowanych najczęściej przewlekłym stresem. Jak widać masaż leczniczy kręgosłupa i pleców przyniesie nam znaczną ulgę i poprawę stanu naszego zdrowia.

Masaże lecznicze na inne partie ciała

Ponadto masaż leczniczy uznawany jest jako niezbędny element terapii po skręceniach, złamaniach i zwichnięciach, przy uszkodzeniach mięśni i ścięgien czy uszkodzeniach nerwu obwodowego. Masaże lecznicze szczególnie polecane są także osobom przewlekle leżącym, aby zapobiec powstawaniu przykurczów i odleżyn, a także żeby usprawnić krążenie krwi. Tak więc masaż rehabilitacyjny pomoże nam na bardzo wiele schorzeń, dolegliwości i kontuzji, przynosząc ulgę i poprawę stanu zdrowia.

Czy ból po masażu leczniczym jest normalny?

W trakcie zabiegów pacjent nie powinien odczuwać bólu, niezależnie od tego, czy jest on wykonywany na plecach, czy też innej partii ciała. Każdy wykwalifikowany masażysta potwierdzi również, że ból po masażu leczniczym nie jest prawidłowym objawem. Oczywiście, może się pojawić lekki i przejściowy dyskomfort, jeśli jednak dotychczasowe dolegliwości nasiliły się, należy niezwłocznie udać się do specjalisty.