LASEROTERAPIA KRAKÓW

Cena laseroterapii: 20 zł

Przy płatności z góry za 10 zabiegów – 10 %  taniej

Czym jest laseroterapia?

Laseroterapia polega na zewnętrznym napromienianiu leczonego miejsca światłem lasera niskoenergetycznego. W fizjoterapii biostymulacyjne promieniowanie laserowe wykorzystuje się przede wszystkim jako działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przyspieszanie gojenia ran i poprawę przewodnictwa nerwowego.

Wskazania

 • dna moczanowa
 • zmiany zwyrodnieniowe stawów kończyn i stawów kręgosłupa
 • przewlekłe i podostre stany zapalne stawów, tkanek okołostawowych i tkanek miękkich
 • nerwobóle
 • mięśniobóle
 • obrzęki
 • zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej
 • ostroga piętowa
 • zespół cieśni nadgarstka
 • stany po urazach narządu ruchu ( zwichnięcia, skręcenia, krwiaki, złamania)

Przeciwwskazania

 • nowotwory
 • czynna gruźlica
 • ciąża
 • padaczka
 • nadczynność tarczycy

Laseroterapia to seria zabiegów, które wykorzystują wiązki światła o odpowiedniej i dopasowanej do celu długości. W określonym natężeniu mogą niezwykle korzystnie wpłynąć na stan Twojego zdrowia oraz wygląd. Oprócz leczniczego działania chętnie wykorzystywane są również w medycynie estetycznej dając szansę na poprawę tego, co jeszcze do niedawna wydawało się niemożliwe. Zabiegi laserowe przykładowo korygują wygląd blizn, stymulują uszkodzone tkanki do odnowy oraz odmładzając i wygładzając zmarszczki. To właśnie między innymi dlatego laseroterapia twarzy staje się coraz bardziej popularna wśród kobiet, które chcą zniwelować niekorzystne oznaki upływu czasu. Jednak główne zastosowanie laseroterapii wciąż znajduje w walce z różnymi schorzeniami i dolegliwościami. Jakie jeszcze korzyści przyniesie Ci laseroterapia? Kraków jest siedzibą Integracyjnego Centrum Leczenia Bólu. Już dzisiaj sprawdź naszą ofertę i umów się na wizytę!

Laseroterapia (Kraków) – lecznicze właściwości

Jedną z najważniejszych informacji jest to, że lasery, które wykazują terapeutyczne działanie, mogą mieć różną długość fali. Działają w zakresie widma światła podczerwonego, widzialnego, a także nadfioletowego. Lasery można również podzielić ze względu na moc – może ona być mała, średnia oraz duża. Warto także wiedzieć, że laseroterapia może być prowadzona jedną z dwóch głównych metod, czyli ciągłą lub impulsową. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z działaniem jednakowej mocy, która utrzymuje się od chwili rozpoczęcia zabiegu aż do momentu jego zakończenia. Z kolei metoda impulsowa charakteryzuje się wyzwalaniem pojedynczych impulsów albo ich serii, o stałej lub zmiennej częstotliwości. Wybór konkretnej terapii podejmowany jest w zależności od wskazań i indywidualnych zaleceń lekarza prowadzącego. Laseroterapia bardzo szeroko oddziałuje na organizm na zróżnicowanym poziomie tkankowym. Wśród najważniejszych zalet można wymienić intensywne zwalczanie dolegliwości bólowych, które następuje poprzez czynne zmiany w potencjale błony komórkowej. Warto zwrócić również uwagę na silne właściwości reparacyjne i regeneracyjne, dzięki zwiększeniu syntezy kolagenu i białek. Zabiegi laserowe pozwalają na dużo sprawniejsze, szybsze i łatwiejsze pozbycie się stanu zapalnego, ponieważ powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych, co skutkuje poprawą mikrokrążenia. Jednak jedną z największych zalet, jakie przyniesie nam laseroterapia np. w Krakowie jest to, że nie będziemy musieli się przygotowywać w żaden sposób do zabiegów. Jedynie na czas ich trwania należy założyć okulary ochronne. Nie wymagane jest także specjalne postępowanie po ich zakończeniu.

Wskazania do leczniczego podjęcia laseroterapii

Badania naukowe jasno pokazują, że zabiegi laserowe przynoszą bardzo dobre rezultaty u osób cierpiących na dnę moczanową. Pacjenci odczuwają również znaczącą ulgę po zastosowaniu wiązek światła na zmiany zwyrodnieniowe stawów kończyn oraz stawów kręgosłupa, a także przy przewlekłych i podostrych stanach zapalnych stawów, tkanek okołostawowych i tkanek miękkich. Inne wskazania do laseroterapii to między innymi nerwobóle, mięśniobóle i różnego rodzaju obrzęki, a także zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej, ostroga piętowa i zespół cieśni nadgarstka. Są to wszystko bardzo popularne przypadłości i schorzenia, nic więc dziwnego, że laseroterapia jest tak chętnie wybieranym rozwiązaniem. Dużo osób, szczególnie sportowcy i osoby regularnie uprawiające aktywność fizyczną, z pewnością docenia również to, że zabiegi laserowe są bardzo pomocne w leczeniu stanów po urazach narządu ruchu, takich jak zwichnięcia, skręcenia i złamania, a także krwiaki.

Medycyna estetyczna – laseroterapia twarzy

Warto również wspomnieć, że zabieg laseroterapii posiada niezwykle korzystny wpływ na naszą skórę, dzięki silnym właściwościom reparacyjnym i regeneracyjnym. Dzieje się tak dlatego, że laseroterapia twarzy zwiększa syntezę kolagenu i białek, co z kolei stymuluje uszkodzone tkanki do odnowy. W efekcie zmniejszają się zmarszczki, a nasza skóra staje się wyraźnie odmłodzona. Jest to świetna, bezpieczna i bezinwazyjna alternatywa dla tradycyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Tak więc laseroterapia twarzy pozwoli nam nie tylko efektownie zadbać o swoje zdrowie, ale także skutecznie i szybko poprawić swój wygląd.

Pracujemy na aparacie Combo Physio GO 701 l firmy Astar